קידום SEO – כלי הכרחי להצלחת העסק

אז בניתם אתר אינטרנט לעסק שלכם, הוא באוויר וקדימה, מתי מתחיל לצלצל הטלפון? מחכים להזמנה הראשונה בקוצר רוח אבל כלום לא קורה. כאן קידום SEO נכנס לתמונה.

אז חשוב לדעת, כל אתר אינטרנט, כל בעל עסק, צריך לקחת בחשבון מעבר לרעיון של האתר, לעיצוב שלו ולפיתוח את נושא הקידום, חלק בלתי נפרד וחשוב מאוד.

אתר אינטרנט ללא קידום הוא כמו מודעה בעיתון שלא הופץ, מידע שלא קיים לגולש.

ראשית כדאי להבין מה משמעות המושג SEO

SEO (ראשי תיבות של Search Engine Optimization)  זהו מושג מקצועי המגדיר שירותי קידום אתרים בגוגל עבור אתרי אינטרנט.

התחום של קידום אתרים בגוגל או במנועי חיפוש אחרים הוא עולם גדול ומרתק במיוחד אך לא מעט בעלי עסקים ואנשים פרטיים חושבים שמדובר באיזשהו הליך קצר וקל שכל אחד יכול לבצע לאתר שלו אך לא כך, חסמי הכניסה לתחום גבוהים, כל פעולה שמבצעים צריך לדעת לעשות נכון כדי לצלוח את התהליך.

כיוון שרבים חושבים שחסמי הכניסה נמוכים וביישום מספר שלבים ניתן לקדם אתר, קשה מאוד להסביר לבעלי עסקים מדוע כדאי להם לשכור שירותי SEO מקצועיים, ע"י מומחי SEO אך רבים מבינים זאת בדרך הקשה, לאחר ניסיון לקדם אתר או לפחות לבצע פעולות חלקיות לקידום האתר, מקבלים עונשים וגורמים נזקים, אפילו כאלה שבעתיד קשה לתקן.

כמו שאדם מן השורה לא יכול להיות רופא, כך בעל עסק שאינו בתחום קידום אתרים לא יכול להיות מומחה SEO.

אז הנה, בחרתם נכון ואתם לקראת תהליך קידום אתרים אורגני, קידום SEO – מה כולל התהליך ואילו מיומנויות צריך?

תהליך קידום אתרים כולל בתוכו שלבים ומשתנים רבים, חלקם בתוך אתר האינטרנט שלכם ואחרים ברשת (המושגים on site   ו off site).

התהליך בתוך האתר on site seo כולל בחינה ושיפור של תשתיות האתר, התאמה למנועי חיפוש (אופטימיזציה).

תחילה סורקים את כל עמודי האתר, עושים הגהה ושיפור לתוכן קיים, מטפלים אפילו בקוד האתר, מתאימים כותרות ותיאור, מילות מפתח ועוד פרמטרים.

מקדם אתרים מקצועי ידע ליישם את הידע שלו בצורה האופטימלית כדי ליצור יתרון לאתר על פני מתחרים בתחום.

התהליך המתרחש מחוץ לאתר off site seo  מתבסס על איכות קישורים, קישורים המפנים אל האתר, כלומר קישורים נכנסים. באמצעות קישורים אלו אנו יוצרים מוניטין ברשת – אתר בעל מוניטין טוב ובתחום משותף לאתר שלכם יעזור לנו ליצור מוניטין חיובי בעיני מנועי החיפוש. 

בשנים האחרונות (וזה קורה באופן חודשי) גוגל ביצעו שינויים רבים באלגוריתמים וצריך מיומנות מקצועית והבנה רבה כדי לדעת ליצור פרופיל קישורים איכותי שישפר את המוניטין ולא יפגע בו (גם זה קורה).

זה עדיין נשמע משהו שאתם יכולים לעשות? SEO זה ללא ספק נושא מורכב.

כפי שציינו האלגוריתמים משתנים מדי יום ולגוגל ומנועי חיפוש אחרים יש פרמטרים שונים המשפיעים על מיקום האתר בתוצאות, עבודת איש SEO דורשת קפדנות ודקדקנות, לא חודש אחד בלבד אלא לאורך זמן.

לדוגמא מספר פרמטרים בעלי חשיבות בקידום אורגני , שאינם בהכרח תואמים בכל עמודי האתר:

  1. מילות מפתח, חפיפה בין מילות מפתח בtitle הדף לבין התוכן בעמוד ( meta description, meta title )
  2. מבנה והיררכיה, גם לפרמטר הזה יש חשיבות, רצף וקשר בין העמודים המפנים.
  3. זמן טעינה של האתר, זמן שהות הגולשים באתר- כל הנתונים הללו נאמדים.
  4. תקינות והתאמת קוד האתר, יש תקנים וצריך לעמוד בהם

ועוד רבים אחרים…

תוכן, קישורים, תגיות – מה אני צריך לעשות?!

אם בחרת בחברת קידום מקצועית, אתה ללא ספק יכול להיות רגוע, בניית קישורים למשל הוא הליך בסיסי שכל מקדם אתרים חייב לדעת, באותה מידה הזנת תוכן מקורי לאתר זהו נתון חשוב מאוד, אסורה העתקת תכנים מאתרים אחרים או שכפול תוכן.

לדוגמא, במידה ואתר מסוים ייצור קישורים רבים או יעתיק תוכן מאתר אחר ו"יתפס על חם"  עשוי להיענש על ידי גוגל, כך שגם במידה ולאתר יש מיקום טוב בביטויים מסוימים הוא ייזרק הרחק וכל הליך הקידום שבוצע יאבד ברגע.

מקדם אתרים מקצועי צריך לדעת מתי הגבול, הוא לפעמים מאוד דק, בין קידום נכון לבין פעולה שעלולה לפגוע באתר, יש למזער כמה שניתן סיכונים אך עדיין לא לשכוח שמדובר בתחום ספקולטיבי.

לסיכום, תהליך קידום SEO הוא תהליך שנועד ליצור טראפיק איכותי לאתר שלכם, לכן אם אתם באמת רוצים להשקיע באתר איכותי ולקבל תוצאות טובות, לידים ולקוחות כדאי מאוד לעשות את זה בדרך הנכונה והישרה.

הליך קידוםSEO   קידום אורגני למעשה הוא הליך שדורש זמן ולאחר שהאתר תופס את מיקומו תחזוקה ועל כן אם בונים בסיס נכון התחזוקה לאחר מכן קלה יותר.

הימנעו מיצירת נזק לאתר על ידי ביצוע פעולות קידום באופן עצמאי, למקדם אתרים מקצועי יש את הניסיון המתאים לדעת אילו פרמטרים משפיעים, מי המתחרים, מהן מילות המפתח אליהם אנו מכוונים, מה הפעולות שצריך לבצע והכל כדי להשיג את הביצועים הטובים ביותר לאתר שלכם.

גלישה מהירה
אולי יעניין אותך גם

עניין אתכם?

אל תהססו ליצור איתנו קשר

כל הצוות זמין עבורכם במספר טלפון הבא:
5/5

בזכות GENESISSEO הצלחתי לחסוך הרבה מאוד כסף בפרסום ממומן ועכשיו האתר במצב "טייס אוטומטי" – תודה רבה!

קידום אתרים - תזניק את העסק שלך בגוגל

טופס להגדלת תנועה אורגנית וקבלת לידים.